Nowe logo klubu „ORLĘTA BABOSZEWO”

Rozpoczynając pisanie tego artykułu trzeba cofnąć się do 21 czerwca 2003 roku,tego dnia na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Zarząd Gminnego Klubu Orlęta Baboszewo podjął decyzję o ujednoliceniu logo klubu i Hali Sportowo-Widowiskowej w Baboszewie (głowa orła w koronie na tle piłki).Zmieniono jednak datę pod znakiem,z 1999 (data pierwszej imprezy w hali),na datę 1979 - rok utworzenia klubu,umieszczając ją jednocześnie na tle w barwach klubowych: granatowo-żółto- czerwonych.
Więcej informacji znajduje się w książce napisanej przez Tomasza Witulskiego i Dariusza Adamiaka,wydanej
w 2004 roku na jubileusz 25 lat istnienia Gminnego Klubu Sportowego Orlęta Baboszewo.
Tytuł książki: „ORLĘTA BABOSZEWO 1979-2004”.

"Orlęta Baboszewo 1979-2004"

"Orlęta Baboszewo 1979-2004"                                                                      logo GKS Orlęta Baboszewo

„wygrać, przegrać, bez znaczenia,byleby się dobrze bawić”.

Herb i drużyna to nierozerwalna jedność.Przynależą do niego nie tylko zawodnicy,cały klub,ale także kibice którzy są wiernymi fanami Orląt Baboszewo.

Dnia 1.07.2016 roku na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Członków Stowarzyszenia Gminnego Klubu Sportowego „Orlęta” Baboszewo,jednym z ustaleń rady była zmiana herbu klubu.Do tego przedsięwzięcia zostają zaangażowani uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Baboszewie.Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2016/2017 przy współpracy dyrektora szkoły Pana Artura Piotrowskiego i Vice-prezesa klubu „Orlęta” Baboszewo Grzegorza Ziółkowskiego, zostaje ogłoszony konkurs na nowe logo klubu piłkarskiego w Baboszewie.Konkurs trwał kilka miesięcy napłynęły dziesiątki prac - cudownych prac!

Ogłoszenie wyników konkursu na logo Orlęta Baboszewo
14 październik 2016

Zwyciężył projekt Alicji Kwiatkowskiej uczennicy klasy IIA.

Nowe Logo Klubu GKS Orlęta Baboszewo 13 luty 2017
(mastering komputerowy - Maciej Zwierzchowski)

W rodzinie piłkarskiej Orlęta Baboszewo same dobre zmiany.Jak można przeczytać w „Puls Raciąża, Baboszewa i okolic” na jednej z ostatnich posiedzeń Rady Gminy,Wójt Gminy Baboszewo Tomasz Sobecki wraz Radą Gminy uchwalili ważną decyzję dla całej Gminy Baboszewo.Renowacja stadionu im. Bronisława Malinowskiego przy ulicy Sportowej 1 nastąpi wiosną 2017 roku i potrwa do jesieni.

W Baboszewie powstanie stadion Orlęta Baboszewo na którym przez wiele lat będą mogły swoje talenty rozwijać wszyscy którzy poczują, że mają talent na miarę swoich WIELKICH poprzedników z Baboszewa biegających po murawie w latach 50-tych, 60-tych … aż do dnia dzisiejszego.

Głos Sportowy Baboszewa